Rok 2018

Czerwcowe przedpołudnie. Na Dużej Sali unosiła się bardzo pozytywna i romantyczna energia. Tym razem w bieli zanurzony został kolor łososiowy, który napełniał optymizmem, wprowadzał pełen subtelności nastrój. W tak udekorowanej przestrzeni nie trudno było o uśmiech. Radosnego wyrazu dopełniały detale: z miękkiej tkaniny wiązane na krzesłach kokardy, złote winietki, serwetki ze złotymi dodatkami, słoiczki z miodem w podziękowaniu dla gości, słodycze dla dzieci i kwiaty, które podkreślały ten romantyczny charakter. Sala Domu Weselnego Stary Jawor przemienia się by spełniać marzenia, mamy nadzieję, że również tym razem się udało. Załączamy moc pięknych życzeń dla Państwa Młodych, dużo chwil w szczęściu i miłości. Dekoracje przygotowała Małgorzata Wiśniewska Piątek.

Początek czerwca. Dom Weselny Stary Jawor zaczarowany został bielą i lekkimi zwiewnymi piórami. Rozsypane kryształki, srebrne dodatki, po prostu elegancja. Kwiaty również w odcieniach bieli: eustoma, róże, delikatne rumianki. Szyk, który w prostocie urzekał. Po raz kolejny nie trudno dostrzec, że dużą salę można zaaranżować na wiele sposobów, budując niepowtarzalny nastrój, w którym państwo młodzi mogą świętować piękne chwile. Tym razem był to Dzień Gabrysi i Grzegorza. Nowożeńcom pragniemy złożyć moc serdecznych życzeń, by ta biel i delikatność rozjaśniała każdy kolejny dzień, a radość towarzyszyła nieprzerwanie na wspólnej drodze życia.
Dekoracje przygotowała Małgorzata Wiśniewska Piątek.

Maj. Pierwsza Komunia, bardzo ważne dla dzieci wydarzenie. Wyjątkowy dzień. Dom Weselny Stary Jawor stanął na wysokości zadania. Ciekawa aranżacja dużej i małej sali sprawiła, że w jednym czasie w miłej atmosferze, kilka rodzin równocześnie mogło celebrować piękne chwile dziecięcych wrażeń. Wszystkim dzieciom, z okazji przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej składamy serdeczne życzenia. Nieustającej iskierki światła w sercu.

Piękna wiosenna aura przeniknęła do dużej sali Domu Weselnego Stary Jawor. Szczególny dzień dla Nowożeńców Renaty i Krzysztofa. Obiektywem aparatu przyglądaliśmy się przygotowaniom do tego wyjątkowego wydarzenia. Kwiaty w tonacji ciepłego różu i czysta biel dekoracji stołów po raz kolejny nadały sali szczególnego uroku. Mamy nadzieję, że podobne pozytywne odczucia mieli również weselni goście. Parze Młodej, która w minioną sobotę świętowała swój wyjątkowy dzień składamy moc serdecznych życzeń. Szczęścia, pomyślności i spełnienia kolejnych marzeń.

Rok 2017

Dom Weselny Stary Jawor w sobotni październikowy poranek przybrany był w odcienie pastelowego różu. To bardzo delikatny i subtelny kolor. Światełka w wazonach, zawieszone również nad stołami tworzyły bajkowy nastrój. Rozsypane kryształki, tkanina w cekiny, lustra odbijające światło, różowe szarfy cóż więcej dodać do tej czystej formy. Kwiaty przemawiały radością i dało się słyszeć jak ktoś rozpoczyna opowiadać bajkę o szczęściu Anny i Marcina. Mamy nadzieję, że ta bajka nie tylko tego wyjątkowego dnia zapisze się dużymi zgłoskami. Niech każdy dzień na drodze Państwa Młodych będzie równie piękny. Wszystkiego najlepszego i moc serdeczności. Wystrój i kompozycje florystyczne Gosia Wiśniewska-Piątek

Niczym barokowe pełne przepychu bukiety ujęły nas już na wejściu. Głęboka czerwień róż, złote kandelabry i lustra, budowały niepowtarzalny nastrój. Dom Weselny Stary Jawor tym razem gościł Asię i Łukasza, można powiedzieć, że był to ślub w rodzinie. Tak, tak. Wyjątkowy, piękny i niezwykle dostojny. Róża to kwiat szlachetny, jej symbolika szczególnie w bukietach ślubnych jest bardzo znacząca. Inspirowała od wieków, od wieków doceniana za swe niezwykłe walory. Nie trzeba nikogo przekonywać, że wpisała się w kulturę jako symbol miłości i namiętności. Potencjał bukietów w kolorze bordo, które znalazły się na stole w głównej sali zdecydowanie przemawiały do widza i zapewniały o prawdziwych uczuciach młodej pary. Wyraziste na tle bieli w połączeniu ze złotymi dodatkami napawały elegancją i dostojnością. Ach, co to było za wesele! Przygotowanie do niego urzekło, mamy nadzieję, że jeszcze dnia następnego sprawiało gościom moc wrażeń. Dom Weselny Stary Jawor w swoich wnętrzach zawsze czaruje, wyczarowując te najpiękniejsze emocje dla radości Młodej Pary. Dziękujemy i moc serdeczności składamy na Nowej Wspólnej Drodze Asi i Łukaszowi.

Piękny czas weselnego radowania Piotra i Kasi już za nami. Spoglądając na przygotowaną w sobotę salę nie trudno było odczuć jak małe światełka wprowadzały ciepłą magię i wplecione w pastelowe kolory bukietów tworzyły wyjątkową aurę. Mamy nadzieję, że wesele Państwa Młodych w progach Domu Weselnego Stary Jawor było równie magiczne i pozwoliło na przeżywanie ogromu pozytywnych emocji. Proszę przyjąć od nas życzenia wielu pięknych chwil na nowej drodze życia.

Wprawdzie aura za oknem zmienna, to w Domu Weselnym Stary Jawor niezmiennie z dbałością o każdy szczegół trwały przygotowania do sobotniego wesela Eweliny i Pawła. Wchodząc na salę zaskoczyło nas słońce, które przedarło się wreszcie przez chmury i rozświetliło wnętrze. Okna świeciły, a biel podbijały marynarskie odcienie granatowych szarf na krzesłach. Pierwsze odczucia? Brzeg nad wodą, szum fal i spokój. Przygotowany wystrój przybrał dużą sale Domu Weselnego Stary Jawor nadając jej czysty blask. W kompozycjach roślinnych na stołach chłodne zielenie Eucaliptusa, Sedum, naturalność trawy Penicum, uzupełniły delikatny wyraz białej i różowej Eustome. Szczególnie liście ozdobnego prosa sprawiły, że pierwszemu wrażeniu towarzyszył subtelny ruch wiatru. Florystyka wzmacnia ton uroczystości. Sala Domu Weselnego Stary Jawor w kwietnych dekoracjach projektantów wyczekuje gości, a o każdy detal na stołach i zapleczu dbają niezawodne Panie z obsługi. Mamy nadzieję, że nie tylko sobotni poranek był tak świetlisty. Radość bawiących się Państwa Młodych i ich gości trwała nieprzerwanie do dnia kolejnego. Dołączamy się do wszystkich wypowiedzianych tego dnia życzeń i zapraszamy do kolejnych spotkań w Domu Weselnym Stary Jawor. Wszystkiego pięknego na Nowej Wspólnej Drodze.

Ślubne trendy i palety kolorystyczne wesela są przeróżne. Dom Weselny Stary Jawor mieni się od wrażeń jakie buduje wystrój sali. Inspiracji jest wiele i każde rozwiązanie urzeka. Co roku można wpisać się w proponowaną np. przez instytut Pantone paletę, podążyć szlakiem aktualnej mody. Można również zaufać własnej intuicji lub z potrzeby serca wskazać ważne dla nas zestawienie barw. Opowieść jaką piszemy kolorami odkrywa nasz styl, wrażliwość, temperament. Tym razem w stali Domu Weselnego Stary Jawor dominował kolor różowy, biel, szarości oraz czerń. Biel i malinowe, ciepłe odcienie czerwieni goździków i róż to klasyczne bardzo eleganckie zestawienie. Szyk i wyrafinowanie dodała szarość organzy na stole, a także zwisające ze srebrnych kandelabrów czarne korale. Klasycznego, pięknego charakteru dopełniły różowe szarfy na krzesłach. Mamy nadzieję, że w tak eleganckiej sali miło było naszym gościom świętować. W imieniu Domu Weselnego Stary Jawor składamy moc serdecznych życzeń, dużo radości i miłości dla Młodej Pary.

Następne lipcowe świętowanie. Wchodząc na Salę Domu Weselnego Stary Jawor tym razem obok weselnych dekoracji zaskoczył układ stołów. Duża sala posiada wyjątkowe możliwości aranżacyjne. Jest ustawna, nie narzuca schematów, zawsze można kreatywnie zakomponować jej przestrzeń. W sobotnie przed południe przyglądając się szczegółom pięknie przystrojonych stołów urzekły różowe i koronkowe motylki, które obsiadły świeczniki, kwiaty, na winietkach wskazywały miejsca zaproszonym gościom. Szykowne bukiety skomponowane z róż, dalii, goździków, uzupełnione o alstromerie, astilbe, dziurawiec, uroczą bouvardię nadawały wytwornej elegancji całemu wystrojowi. Delikatne wstążeczki, kryształki zawieszone na świecznikach, mieniące się diamentowe kamyczki w lustrzanym odbiciu wzmacniały ten wyraz. Romantyczny charakter scenografii dopełnił piękny, kryształowy anioł, który z małym gołąbkiem w dłoniach przepowiadał Nowożeńcom długie lata w pokoju i szczęściu. Warto też wspomnieć, że słodycz całego wystroju podbiła maszyna do robienia lodów. Sala Domu Weselnego Stary Jawor jest w pełni klimatyzowana, ale taka atrakcja w środku lata zawsze umili każde podniebienie. Mamy nadzieję, że pięknie przygotowana przez „Anki” sala sprawiła Sylwii i Grzegorzowi radość. W tej wyjątkowej różowej aurze z całego serca życzymy Młodej Parze wielu radości i pokoju, spełnienia kolejnych marzeń.

15 lipca 2017 roku, to data wyjątkowa dla Państwa Katarzyny i Krzysztofa. Młoda Para wybrała Dom Weselny Stary Jawor jako miejsce wesela i radości świętowania zaślubin. Kolorem przewodnim wystroju był lawendowy. Gałązki pachnącej lawendy znalazły się w bukietach na stole, flakonikach przy miejscu dla Pary Młodej, pachnące lawendowe woreczki przygotowane były również dla gości. Motyw zwiewności i delikatności pudrowych fioletów odnaleźć można było także na zewnątrz, w pięknie przybranej altanie i na pobliskim drzewie. Powiewające na wietrze wstążeczki wplecione w gałęzie włoskiego orzecha, stały się szczególnie wieczorem magicznym miejsce spotkań. Zawieszone małe słoiczki o zmierzchu rozbłysły światełkami świec. Latarenki w trawie, przy studni, pod daszkiem altanki. Świece nadały wyjątkowo romantycznego charakteru. Dom Weselny Stary Jawor za każdym razem tworzy otwartą przestrzeń dla kreatywnych pomysłów weselnych dekoracji, tworząc niezapomnianą aurę tak dla Nowożeńców jak ich bliskich. Dziękujemy, że mogliśmy Państwa gościć, było nam bardzo miło. Wszystkiego wyjątkowego i pięknego na Nowej Drodze Życia.

Kolejne piękne wydarzenie za nami. W tonacji ciepłych barw kwiatowych dekoracji Dom Weselny Stary Jawor napełnił się optymizmem, pozytywnie nastrajał. Szlachetny, wibrujący i niosący ciepło odcień delikatnie pomarańczowych, brzoskwiniowych róż z bielą ich towarzyszek wyznaczał kierunek dla zbliżającego się święta. Dzień wyjątkowy, niezapomniany dla Państwa Młodych, Karoliny i Mateusza. W chwili kiedy obiektyw przyglądał się scenerii na zapleczu trwały ostatnie przygotowania kulinarne. Za chwilę pięknie nakryte stoły zapełniły się potrawami, a w sali unosił się gwar radości przybywających gości. Mamy nadzieję, że ten dzień zapisał się w pamięci wszystkich jako wyjątkowy i piękny. Dużo szczęścia i pozytywności w pomarańczowej palecie barw życzymy Państwu Młodym.

Sobotnie przedpołudnie czerwca w Domu Weselnym Stary Jawor. Słońce rozświetla stoły, przenika przez płatki kwiatów, odbija się w grubym szkle wazonów. Biel i pudrowy róż piwonii, goździków miesza się z zapachem frezji. Ostre słoneczne promienie zapowiadają ciepły i piękny dzień, odczuć można wyczekiwanie. Na przystrojonych stołach znalazły się już sałatki, napoje, w kuchni przygotowywane są smaczne potrawy. Na chwilę zastygła krzątanina. Niedługo tę ciszę przerwie szczęśliwy śmiech Państwa Młodych i radość przybyłych gości. Gratulujemy serdecznie i życzymy dużo promiennych i pełnych światła dni.

29 kwietnia 2017 roku to szczęśliwa data dla Państwa Młodych, którzy świętowali swoją radość w Domu Weselnym Stary Jawor. Nie mogło zabraknąć zdjęć, które wykonane zostały tuż przed przybyciem gości. Tak dla zachwytu, inspiracji, również florystycznym akcentem. Tym razem uwagę przykuły srebrne kandelabry. Zapewne, w chwili przybycia gości światło świec roztaczało niepowtarzalną aurę na sali. Dekoracje, które podkreślają uroczysty charakter przyjęcia przygotowywane są przez osoby, których pasją są kwiaty, tym razem nad wystrojem pracowały Anna Plecety i Anna Gliwa. Kandelabry na stołach to elegancki motyw, a zawieszone na nich kryształki dodają szyku całej uroczystości. Sala Domu Weselnego dzięki pracy wielu osób pięknie wita swoich gości. W blasku świec i lśniących w nich kryształkach składamy moc serdecznych życzeń dla Państwa Młodych oraz ich gości. Wszystkiego najlepszego.

W sali głównej Domu Weselnego Stary Jawor zagościła niezwykła sceneria. Nowożeńcy swój ważny dzień świętowali w oprawie z zieleni mchu, paproci, cisu, bieli róż i delikatnych goździków. Drewno, szyszki, piórka i gałązki, naturalne tkaniny i sznurki, dopełniały dekorację. Ta leśna aura unosiła w sali zapach wiosny, a rustykalne zabarwienie i bliskość natury sprawiły, że Państwo Młodzi i goście Domu Weselnego Stary Jawor bawili się w iście bajkowym klimacie. Mamy nadzieję, że chwile te pozostaną mile zapamiętane. Nowożeńcom, życzymy aby ta bajkowa aura pozostała z Nimi na bardzo, bardzo długo. Wielu chwil radości i naturalnego pięknego na nowej drodze życia.

Rok 2016. Odbyło się kolejne piękne i stylowe wesele. W naszym Domu Weselnym dbamy o każdy szczegół wnętrza, nakrycia stołów, dekoracji, menu. Nasi goście mogą czuć się komfortowo i być pewnymi, że dokładamy wszelkich starań by ten szczególny dzień pozostał wyjątkowym aż do końca. Państwo młodzi do tak wyjątkowego wydarzenia przygotowują się bardzo długo, planując wesele liczą na niezapomniane chwile. Łącząc wysiłki w jego organizacji pragniemy by nie musieli się o nic martwić i byli w pełni zadowolonymi z przebiegu uroczystości oraz zabawy. Mamy nadzieję, że sprostaliśmy kolejnemu wyzwaniu i nasi Goście poczuli tą wyjątkową aurę jaką niesie wspólne świętowanie. Dom Weselny Stary Jawor dziękuje za możliwość organizacji Państwa wesela i pragnie złożyć wszystkim Młodym Parom najserdeczniejsze, pełne ciepła życzenia, szczęścia i zdrowia na wspólnej drodze życia.

Złoto, to symbol boskości, wieczności, chwały, synonim pozaziemskiego piękna, sfery niebios. Symbol doskonałości, majestatu, to kolor królewski, wskazujący na godność, dostojność. To także kolor miłości, wierności, symbol światła i piękna. Kolor złoty a z nim również i żółty wnosi wiele pogody, uśmiechu, szczęścia, emanuje ciepłem, w swej przestrzeni odbioru opowiada optymistyczne historie śmiało patrzące w przyszłość, twórcze. Złoto roztacza wyjątkową aurę, skrywa nastrój, który każdy ślub czyni uroczystym, szlachetnym i pełnym nadziei.

We wnętrzach Domu Weselnego Stary Jawor nowożeńcy Tomek i Helena. Państwu młodym towarzyszyła piękna oprawa kwiatowa w odcieniach różu i bieli. Kwiaty to nieodzowny element każdej tak ważnej uroczystości. Kompozycje florystyczne podkreślają nastrój, wpisane w motyw przewodni wesela, subtelnie towarzyszą zaproszonym gościom. Podejmując się zadania w przygotowaniu takiej dekoracji warto pamiętać o kilku zasadach: wielkości ekspozycji – kwiaty nie mogą zasłaniać gości - najważniejszym jest radosne ze sobą przebywanie i komfort spożywania posiłków. Wielkość dekoracji florystycznej (wraz z naczyniem w jakim ją przygotowujemy) powinna być dopasowana do wielkości stołów, a ekspozycja uwzględniać ich ułożenie. Ważnym jest również zapach kwiatów – delikatny i subtelny nie przesłoni aromatu weselnego menu. Nie zapomnijmy o świetle, które buduje atmosferę - zbyt mocne zmęczy oczy, zbyt słabe uśpi gości. Uzupełniając dekoracje kwiatowe, na stołach możemy użyć różnego typu lampki, światełka ledowe, lampiony. Wybierając świece zadbajmy o bezpieczeństwo gości, płomień odgrodźmy od kwiatów i papierowych elementów np. szklanym świecznikiem. Na piękno sali składają się tak duże jak i mniejsze elementy dekoracji. Wszystko jednak powinno służyć wygodzie gości, integracji i świętowaniu.

Koniec lata, za progiem jesień ze swymi pięknymi kolorami, a w Domu Weselnym Stary Jawor kolejne chwile wzruszenia, emocji, zabawy. Tym razem zaglądnęliśmy na dużą salę tuż przed weselem Karoliny i Marcina. Kolorem przewodnim był żółty. Głęboki, ciepły, wpisujący się we wrześniową słoneczną aurę. Kolory słoneczników pięknie współgrały z dominującą barwą sali, a radosna dekoracja stołów zapraszała do świętowania i zabawy. Warto nadmienić, że słonecznik, kwiat typowy dla tej pory roku posiada bardzo długą historię, sięgającą 2600 lat p.n.e. Promienie jesiennego słońca – słonecznik, to prawdziwa gwiazda wśród jesiennych kwiatów. W Domu Weselnym Stary Jawor wpisała się w aurę miejsca i podkreśliła urok dużej sali jadalnej.

 
Wesele w pięknych pastelowych kolorach. Dom Weselny „Stary Jawor” kolejny raz w oczekiwaniu na swoich gości. Ostatnie wygładzenie obrusu, równiutko ustawione krzesła. Biel, róż i błękity kwiatów. Wszystko wprowadza szczególny, uroczy nastrój. Udało nam się przyglądać przygotowaniom. Mamy nadzieję, że uroczystość i radość weselnej zabawy przyniosła niezapomniane chwile tak Państwu Młodym jak i gościom. Dołączamy się do do serdeczności i życzeń wielu szczęśliwych chwil na nowej drodze życia.